تکاپو برای انتخاب نماینده شوش در مجلس دهم

در حالی که طی ماه های اخیر نام افراد مختلفی به عنوان کاندیدای احتمالی مجلس دهم در شوش مطرح بود اما آنگونه که خبرنگار ایران اُنا در شوش کسب اطلاع کرده است، ثبت نام ۱۴ نفر بعنوان داوطلبان نمایندگی مجلس از حوزه انتخابیه شوش قطعی به نظر می رسد.

تکاپو برای انتخاب نماینده شوش در مجلس دهم

در حالی که فردا نام نویسی از کاندیداهای انتخابات مجلس دهم آغاز می شود، از مدت ها قبل شاهد فعالیتهای سیاسی از جنس انتخابات هستیم و افرادی که خود را جهت انتخابات این دوره مجلس مهیا می کنند در تلاشند تا با ارائه طرحها و برنامه هایی جدید خود را در اذهان عمومی مطرح نمایند.

بهرحال امید داریم با هوشیاری مردم شخصی انتخاب شود که به حقیقت دنبال پیشرفت و ترقی کشور و شهرستان شوش باشد و بر این عقیده هستیم که نماینده شایسته هم باید متعهد وانقلابی و ولایی باشد و هم  دارای تخصص و توانمندی و دارای ارتباط قوی با مسئولان ارشد کشوری باشد .

رهبري معظم انقلاب طي ساليان گذشته در خصوص انتخابات های مختلف که در کشور برگزار شده است سخنانی را اظهار داشته اند، لذا مرور و بازخوانی این منویات توسط مردم و فعالین انتخاباتی بسیار موثر می باشد.

مردم با معیارها و شاخصه هایی که از سوی ولی فقیه زمان خود تعیین می شود موفق به یک انتخاب اصلح می شوند.

از سوی دیگر شخصیت ها و جریانات سیاسی نیز با فصل الخطاب قرار دادن بیانات رهبر انقلاب می کوشند تا خود را به شاخصه های مطرح شده نزدیک کنند.

امسال نیز مردم آگاه ایران اسلامی انتخابات حساس و سرنوشت ساز مجلس نهم را در پیش دارند و جای هیچ گونه تردیدی نیست که امت حزب الله این دوره نیز همچون گذشته با مشارکت گسترده در این آزمون ضمن ناکام گذاشتن استکبار و صهیونیسم جهانی در دستیابی به اهداف پلیدشان و همچنین با انتخاب نمایندگانی کارآمد، صالح و مطیع امر رهبری در تشکیل یک مجلس قوی سهیم خواهند شد و زمینه رشد و توسعه بیشتر حوزه انتخابیه خود را فراهم خواهند کرد.

دو ماه مانده به زمان برگزاری این انتخابات؛  در شوش نیز تکاپو برای انتخاب نماینده آینده این شهرستان در مجلس دهم آغاز شده است.

رایزنی و تبادل نظر شروع شده است و اکثریت چهره های اصولگرا ، جریانات و نیروهای مدافع ولایت در شوش در حال تلاش برای رسیدن به وحدت حداکثری می باشند. در این دوره وحدت نظر حتی بین افرادی که گرایش سیاسی خاصی ندارند اما به نظام اسلامی وفادار هستند وجود دارد.

اینک چند نکته مهم و اساسی قابل طرح است که در ادامه به آنها اشاره می کنم.

تجربه ثابت نموده است که فعالیت پیش از موعد انتخاباتی در شهری مانند شوش که سلایق و اختلاف نظر بسیار زیاد است آفت زا می باشد، به سخن دیگر تلاش نخبگان، شخصیت ها و جریانات از هم اکنون برای رسیدن به وحدت حداکثری امری تحسین شده است اما گسترش این مسائل از هم اکنون در جامعه باعث مشغول شدن اذهان و برخی بدگویی ها می شود و ممکن است به جای آنکه وحدت آفرین باشد موجب بروز تفرقه و اختلاف شود، لذا باید به این مهم توجه شود.

طبیعتاً هر یک از طرف های حاضر در انتخابات حرف و برنامه ای دارند و حرف طرف دیگر را رد می کنند، ولی باید تلاش شود مسائل در فضایی صمیمی و در آرامش مطرح شود، چه آنکه غبار آلود نمودن فضای سیاسی شهرستان شوش به وسیله تخریب و هتاکی یکدیگر علاوه بر اینکه اقدامی غیر اخلاقی، خلاف قانون و محکوم است به ضرر خود کاندیداها و حامیان آنها خواهد بود و موجب بی اعتمادی مردم می شود.

سیاه نمایی وضع موجود، تخریب، هتاکی و بر جسته نشان دادن نقاط ضعف بدون در نظر گرفتن نقاط قوت همگی آفت یک انتخابات هستند و به ضرر کاندیداها و حامیان آن ها خواهد بود و باعث غبار آلود کردن فضا و ایجاد بد گویی ها و مشغول کردن ذهن ها خواهد شد.

کاندیداها و حامیان آن ها در فرصت قانونی می توانند به نقاط مختلف بروند و مسائل را در فضایی صمیمی و در آرامش مطرح کنند مردم نیز بر اساس معیارها افرادی را انتخاب خواهند کرد اما اینکه خدایی ناکرده معدود افرادی به دنبال تخریب و کوبیدن رقبای خود به بهانه های مختلف باشند در شان نظام جمهوری اسلامی ایران نیست.

فعالین انتخاباتی نباید در منازعات سیاسی خود دشمنی با استکبار و صهیونیسم جهانی را به فراموشی بسپارند و در اصلی و فرعی نمودن مسائل دچار اشتباه شوند.

امید است که اصول پذیرفته شده و مسلم همه اخلاق مداری ، پایبندی به قانون اساسی و آرمان های شهدای گرانقدر ، امام راحل و عمل به کلام هدایت مقام معظم رهبری باشد.

این انتخابات باید به صحنه لبیک مردم به ندای رهبر الهی خود حضرت امام خامنه ای تبدیل شود زیرا مشارکت حداکثری مردم در این آزمون ضمن تعیین سرنوشت و مشارکت در تشکیل یک مجلس قوی باعث نا امیدی کامل دشمنان قسم خورده نظام اسلامی خواهد شد، به بیان دیگر مردم با حضور خود در انتخابات علاوه بر حمایت همه جانبه از نظام مشت محکمی بر پیکره استکبار جهانی خواهند کوبید.

گفتنی است در حالی که طی ماه های اخیر نام افراد مختلفی به عنوان کاندیدای احتمالی مجلس دهم در شوش مطرح بود اما آنگونه که خبرنگار ایران اُنا در شوش کسب اطلاع کرده است، ثبت نام ۱۴ نفر زیر بعنوان داوطلبان نمایندگی مجلس از حوزه انتخابیه شوش قطعی به نظر می رسد.

البته در روزهای آینده و آغاز نام نویسی از داوطلبان انتخابات مجلس دهم امکان ورود افراد جدید به عرصه انتخابات دور از انتظار نیست.

۱٫ بیژن چگنی
۲٫ سید عباس سید نور
۳٫ غلامرضا اسلامی پناه
۴٫ سید جاسم ساعدی
۵٫ عبدالجیل بیلاوی
۶٫ سید رسول موسوی
۷٫ سید راضی نوری
۸٫ فرهاد (خان جان) چگنی
۹٫ کرم یعقوبی
۱۰٫ علیرضا کریمی
۱۱٫ فریدون صابری نژاد
۱۲٫ عباس قومات
۱۳٫ عادل حیدری
۱۴٫ قاسم حیدری نیا

 

منبع : ایران آنلاین (ایران انا)

درباره نویسنده

1270مطلب نوشته است .

9 Comments on “تکاپو برای انتخاب نماینده شوش در مجلس دهم”

 • محمد جوادی نصیر wrote on ۲۷ آذر, ۱۳۹۴, ۲۰:۰۱

  متاسفانه درشوش همیشه تعصبات قومی وقبیله ای است که نتیجه انتخابات را رقم میزند،نه شایسته سالاری ومنطق.

 • کورش wrote on ۲۸ آذر, ۱۳۹۴, ۵:۰۹

  شایسته سالاری یعنی بیژن چگنی

 • کورش wrote on ۲۸ آذر, ۱۳۹۴, ۵:۱۰

  رای ما نه براساس تعصب بلکه بر اساس منطق (دکتر بیژن چگنی)

 • علی تاجگردون wrote on ۲۸ آذر, ۱۳۹۴, ۵:۵۸

  بله من هم معتقد هستم که متاسفانه درشوش همیشه تعصبات قومی وقبیله ای است که نتیجه انتخابات را رقم میزند،نه شایسته سالاری ومنطق ، البته مردم باید خودشون باید هوشیار باشند و گول تبلیغات توخالی رو نخورن

 • علی تاجگردون wrote on ۲۸ آذر, ۱۳۹۴, ۶:۰۰

  باید تعصبات قومی و قبیله ی رو کنار بگذاریم تا اینکه شهرستان شوش پیشرفت را به چشم خود ببیند

 • MDI wrote on ۲۸ آذر, ۱۳۹۴, ۱۴:۴۶

  عرض سلام خدمت مخاطبان عزیز
  بنده معتقدم که همیشه کسی که تجربیات و روابط قوی که با دولت داره رو باید انتخاب نمود همچنین یکی از نماینده هایه با تجربه طرح ملی رو برای شهرستان شوش دارن که اقتصاد شهرستان شوش رونق پیدا خواهد کرد،ولی هنوز اقای ساعدی اعلام نفرمودند به امید پیروزی و موفقیت تمامی اقشار شهرستان شوش.
  MDI

 • کارشناس اقتصاد wrote on ۳۰ آذر, ۱۳۹۴, ۲:۰۸

  فرد مورد اعتماد ما جوانان دکتر بیلاوی صوتنا للدکتور عبدالجلیل بیلاوی الشاب المهذب و الأصلح

 • شوشی wrote on ۲۳ دی, ۱۳۹۴, ۶:۳۳

  سلام به همه 
  وقتی آقای ساعدی احتیاجی به رای شهرستان شوش نداره و تیمی درست کردن که رای ها رو خراب کنن. چکار باید کرد . جدیدا هم مد شده فامیلی میان نماینده میشن. شوش هم فقر فرهنگیش بیداد میکنه.

 • بهترین مدرس زیست شناسی کنکور wrote on ۱۷ مرداد, ۱۳۹۶, ۳:۱۶

  خسته نباشید ممنون به خاطر این وبسایت کاربردی

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 اخبار شوش. محفوظ است.
ساخته شده توسط گروه طراحی بیست دیزاین
طراحی و کدنویسی بیست دیزاین