تعطیلی کلیه ادارات، دانشگاه ها و مدارس ۱۵ شهرستان خوزستان در روز دوشنبه

معاون عمرانی استانداری خوزستان از تعطیلی کلیه ادارات، دانشگاه ها و کلیه مقاطع تحصیلی مدارس در ۱۵ شهرستان خوزستان در روز دوشنبه به دلیل شدت گرد و غبار خبر داد.

به گزارش نسیم شوش، احمد سیاحی عصر امروز(یکشنبه) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به دلیل پیش بینی وقوع شدید گرد و غبار، کلیه ادارات ، دانشگاه ها و مدارس ۱۵ شهرستان، آبادان، اهواز، خرمشهر، ماهشهر، شادگان، بستان، هویزه، سوسنگرد، امیدیه، رامشیر ، شوش، کارون، باوی ، حمیدیه، و رامهرمز در روز دوشنبه تعطیل خواهند بود.
وی افزود: بنا بر پیش بینی های هواشناسی خوزستان، میزان دید افقی در خوزستان فردا به ۱۰۰ متر کاهش خواهد یافت که این شرایط موجب کنسل شدن بسیاری از پروازهای فرودگاه بین المللی اهواز خواهد شد.
سیاحی با بیان اینکه شهرستان های شمالی و شرقی خوزستان فردا از نظر پدیده گرد و غبار مشکلی نخواهند داشت، ادامه داد: برای اعلام تعطیلی روز سه شنبه فردا تصمیم گیری می شود. و نتیجه آن متعاقا اطلاع رسانی خواهد شد.
وی تصریح کرد: در هنگام وقوع پدیده گرد و غبار به هیچ عنوان نباید شاهد کمبود و قطعی آب و برق در شهرهای درگیر با ریزگردها باشیم و این موارد اصلا قابل قبول نیست.
وی با تاکید بر رایگان بودن خدمات درمانی به بیمارانی که به دلیل ریزگردها دچار مشکل می شوند، عنوان کرد: دانشگاه علوم پزشکی اهواز باید امکانات رایگان بودن درمان مراجعان به بیمارستان ها و اورژانس ها را در زمان وقوع پدیده گرد و غبار در شهرستان های خوزستان فراهم آورد.
معاون استاندار خوزستان افزود: همه اعداد و ارقام و پیش بینی های هواشناسی خوزستان بیانگر آن است که فردا (دوشنبه) شاهد وزش باد شدید ۵۰ تا ۶۰ کیلومتر در ساعت در استان خواهیم بود.
وی گفت: وقوع پدیده گرد و خاک در روزهای اخیر و آینده بر اثر فعال شدن کانون های گرد و غبار استان خوزستان به ویژه کانون های بندر امام و کریت ، کمپ در نزدیکی رامهرمز است. همچنین در منطقه آبادان نیز از سمت عراق ریزگردها به استان وارد می شوند.
مرجع / ایسنا

درباره نویسنده

1270مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 اخبار شوش. محفوظ است.
ساخته شده توسط گروه طراحی بیست دیزاین
طراحی و کدنویسی بیست دیزاین