فرماندار شوش: ۶۵ مسجد، حسینه و فضای آموزشی جهت اسکان مسافران نوروزی در نظر گرفته شده است

فرماندار شهرستان شوش گفت: ۱۵ مسجد و حسینیه و همچنین ۵۰ فضای آموزشی در قالب ۴۵۰ کلاس درس برای اسکان مسافران نوروزی و راهیان نور در شهر شوش در نظر گرفته شده است.

فرماندار شوش: 65 مسجد، حسینه و فضای آموزشی جهت اسکان مسافران نوروزی در نظر گرفته شده است

به گزارش نسیم شوش به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان شوش ‘رضا نجاتی’ فرماندار این شهرستان در نشست ستاد سفرهای نوروزی شهرستان شوش، از آغاز فعالیت کمیته های ۱۱ گانه ی استقبال از مسافران نوروزی وکاروان های راهیان نور خبر داد وگفت: این کمیته ها شامل حمل و نقل ، امداد و نجات ، انتظامی ، امنیتی و ترافیک ، اسکان و رفاه ، تنظیم بازار ، خدمات بهداشتی ، سلامت و محیط زیست، اطلاع رسانی و تبلیغات و نیز کمیته خدمات می باشند.

 

فرماندار شوش بر اتخاذ تمهیدات لازم برای استقبال از میهمانان نوروزی در این شهرستان از جمله تجهیز و رفع نواقص امکانات بین راهی از جمله مساجد، سرویس های بهداشتی و اماکن اقامتی در مدت زمان باقیمانده تا آغاز سفرهای نوروزی تاکید کرد.

وی از اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری این شهرستان به عنوان دبیر این ستاد خواست تا ضمن ابلاغ وظایف هر اداره در این خصوص بر حسن انجام وظایف محوله نظارت داشته باشد.

“نجاتی” برپایی ۱۰۰ تخته چادر از سوی جمعیت هلال احمر و شهرداری در ورودی شهر شوش ، چاپ نقشه راهنما ، استقرار کمپ ویژه نوروزی از سوی نیروی انتظامی و برقراری کشیک ادارات را از جمله برنامه های ستاد استقبال از سفرهای نوروزی عنوان کرد.

فرماندار شهرستان شوش گفت:به منظور اسکان مسافران نوروزی ، ستاد اسکان فرهنگیان نیز در این شهرستان تشکیل می شود.

“نجاتی” بر زیباسازی فضای شهری و نوآوری و ابتکار در جهت مناسب سازی فضای عمومی شهرستان شوش برای مسافران نوروزی و کاروان های راهیان نور تاکید کرد و خواستار مشارکت همه دستگاههای اجرایی برای زیبا سازی فضای شهری شد.

وی از اتخاذ تدابیر لازم برای تامین محل پارک وسایل نقلیه مسافران نوروزی در شهر شوش خبر داد و گفت:در ایام تعطیلات نوروز، از محوطه مدارس و ادارات شوش به عنوان پارکینگ وسایل نقلیه میهمانان نوروزی استفاده می شود.

شهرستان شوش در شمال استان خوزستان در ایام تعطیلات نوروز میزبان صدها هزار مسافر و کاروان راهیان نور از شهرهای مختلف کشور می باشد.

یادمان های دفاع مقدس ، آثار باستانی و تاریخی و نیز آرامگاه حضرت دانیال نبی (ع) و دعبل خزاعی شاعر اهل بیت (ع) از جمله جاذبه های گردشگری و زیارتی شهرستان شوش می باشد.

درباره نویسنده

1270مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 اخبار شوش. محفوظ است.
ساخته شده توسط گروه طراحی بیست دیزاین
طراحی و کدنویسی بیست دیزاین