شهر بازی شوش/ شهری دل مرده و بی هیجان

فضای پارک ها مخصوصا شهر بازی ها جایی است که خاطرات اوقات خوش کودکی افراد درآن شکل میگیرد و مکان شکل گیری خاطراتی خوش از لحظات کنار هم بودن عموم مردم است که معمولا فضای آن را روح بخش و شادی افزا طراحی میکنند سالهاست شهروندان شهر شوش با حسرت به شهربازیهای شهرهای دیگر می نگرند و شهروندانی که امکان سفر و یا رفتن به شهرهای دیگر را ندارند رؤیای آن را در خواب میبینند گویی قرار نیس کسی توجهی به این مهم داشته باشد.

شهر بازی شوش هیچ جذبه و تازگی برای شهروندان شوش ایجاد نمیکند نه از لحاظ فضا نه امکانات بازی کودکان و جوانان و نه حتی برنامه های فرهنگی در آن دیده میشود. اگر هم هست به ندرت در حدی که قابل اشاره نیست.

از وقتی باغ وحش لاکپشت وار و به کندی از فضای پارک حذف شد دیگر شاهد انتقال و احداث فضایی به عنوان باغ وحش نبودیم که به خودی خود حذف اینجور اماکن از کل شهر که.میتواند در رشد علمی فرزندان ما کمک کند یک ضعف بزرگ است که صحبت در این باب فعلا خارج از بحث تلقی میشود.

هیچ کار قابل ذکری که نشان از پویایی شهر بازی شوش داشته باشد انجام نشده که جای بسی تاسف از غفلت موجود دارد.همچنین میخواهیم از کنار تکرار مکررات و صحبت از مشکلات و نواقص بدون ایجاد چالش در این خصوص بگذریم.

به عنوان پیشنهاد عرض میشود اگر از فضای ساحل منحصر به فرد شاوور که از کنار پارک و شهر بازی موجود میگذرد و به همین دلیل پارک ساحلی نامیده شده است استفاده کرد با افزایش وسایل تفریحی و هیجان انگیز روز دنیا ، ایجاد روشنایی معابر پارک و چراغانی وسایل بازی موجود( در پیوست عکسهایی از وسایل بازی موجود در حال استفاده ولی بدون هیچ گونه چراغانی) احداث آبنماهای مناسب با استفاده از ابتکارات و طرح های جدید در ساخت آبنماها ، نور افشانی ها و حتی چمن کاری و هرس درختچه ها ،فعال کردن بخش فرهنگی با احداث مجموعه فرهنگی در محدوده پارک و بخشی جهت بازی کودکان زیر شش سال پارک ساحلی که تنها شهر بازی شوش هم محسوب میشود پویا و فعال خواهد شد ومیتوان شاهد ایجاد پارکی در خور مردم و مهمانان داخلی و خارجی شهر توریستی شوش باشیم .

 

به قلم فاطمه سواری

درباره نویسنده

388مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 اخبار شوش. محفوظ است.
ساخته شده توسط گروه طراحی بیست دیزاین
طراحی و کدنویسی بیست دیزاین