وقتی تیرهای چراغ برق شوش روز را روشن‌تر می‌کند

در حالیکه شب‌‌ها برخی مناطق شهر شوش در تاریکی به‌سر می‌برد، روشن بودن تیرهای چراغ برق در روز روشن باعث تعجب شهروندان شوشی شده است.

خبرگزاری فارس: وقتی تیرهای چراغ برق شوش روز را روشن‌تر می‌کند

نه مِه این شهر را فراگرفته و نه خورشید در آن کسوف کرده است؛ برخی‌ها معتقدند که روشن شدن چراغ‌های تیر برق در روز روشن، شاید دلیل علمی داشته باشد اما وقتی که همان چراغ‌ها در تاریکی شب خاموش می‌شوند، آن دلیل علمی نیز به خودیِ خود باطل می‌شود.

در حالی که شب‌های برخی مناطق شهر شوش در تاریکی به‌سر می‌برد، روشن بودن تیرهای چراغ برق در روز روشن باعث تعجب شهروندان شوشی شده است.

عضو شورای شهر شوش که یکی از منتقدان عملکرد اداره برق این شهرستان به‌شمار می‌رود، در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شوش به روشن‌ بودن عجیب چراغ‌های تیر برق در روز روشن در برخی خیابان‌های شهر شوش اشاره کرد و گفت: در خیابان‌های مختلف شهر شوش، در روز، چراغ‌های معابر روشن و در مقابل شب‌ها بسیاری از مسیر‌ها و خیابان‌ها و کوچه‌های این شهر خاموش است.

سیدحکیم موسوی با بیان اینکه این اداره نسبت به روشنایی معابر در سطح شهر بی‌توجه است، اظهار کرد: شب‌ها اگر در شهر شوش چرخی بزنید، متوجه بی‌توجهی مسؤولان اداره برق شوش به اوضاع و احوال برق‌رسانی و روشنایی معابر شهری می‌شوید.

وی با بیان اینکه روشنایی معابر وظیفه اداره برق است نه شهرداری، افزود: خاموشی چراغ‌ها در هنگام شب، چهره شهر را از لحاظ زیبایی و به دنبال آن امنیت مخدوش می‌کند.

عضو شورای شهر شوش ادامه داد: اگر اداره برق از روشنایی و یا تعویض لامپ‌های کم‌نور عاجز است، حداقل این وظایف را به نمایندگان مردم بسپارند.

موسوی به أفت فشار و ضعف ولتاژ برق در سطح شهر شوش اشاره کرد و افزود: اداره برق برای قطع برق بدهکاران خیلی سریع اقدام می‌کند، اما برای برطرف کردن ضعف ولتاژهای برق که باعث سوختگی وسایل خانگی مردم شده و رفع تاریکی معابر شهری، از مسؤولیت قانونی و شرعی خود گریز می‌کند.

وی یادآور شد: معابر شهرک‌ها و روستاها هنگام شب، روشن است چون اعتبارات روشنایی به دهیاری‌ها داده می‌شود و آنها لامپ می‌خرند ونصب می‌کنند ولی درشهرها به عهده اداره برق است.

عضو شورای شهر شوش در پایان تصریح کرد: تا کی شاهد بی‌تفاوتی اداره برق در بی‌نظمی سیم‌های انتقال و پایه‌ها باشیم که امیدوارم مسؤولان مربوطه برای رفع مشکل شهروندان، اقدام عملی را برای رفع این مشکلات انجام دهند.

منبع :خبرگزاری فارس

درباره نویسنده

388مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 اخبار شوش. محفوظ است.
ساخته شده توسط گروه طراحی بیست دیزاین
طراحی و کدنویسی بیست دیزاین