فرماندار:ساماندهی ایستگاه راه آهن شوش یکی از مطالبات جدی مردم این شهرستان است

فرماندار شوش با گله مندی از سطح خدمات و امکانات راه آهن در این شهرستان گفت:از اداره کل راه آهن ناحیه زاگرس انتظار می رود به مشکلات ایستگاه راه آهن شوش رسیدگی کند.

به گزارش نسیم شوش به نقل از ایرنا رضا نجاتی روز دوشنبه در نشست بررسی مشکلات ایستگاه راه آهن شوش که با حضور نماینده مردم شوش در مجلس، مدیر کل راه آهن ناحیه زاگرس همچنین جمعی از مسئولان دستگاه های اجرایی شهرستان در فرمانداری برگزار شد افزود:با توجه به استقبال گسترده مردم از حمل و نقل ریلی ، انتظار می رود مسوولان ذیربط توجه بیشتری نسبت به ارایه خدمات مناسب و مطلوب به مسافران قطار از جمله افزایش زمان توقف قطار و ساماندهی محوطه ایستگاه راه آهن شوش داشته باشند.
وی با بیان اینکه یکی طالبات به حق مردم رفع مشکلات ایستگاه راه آهن شوش می باشدگفت: ساماندهی ایستگاه راه آهن شوش به عنوان یکی از مطالبات مردم این شهرستان باید در اولویت کاری اداره کل راه آهن ناحیه ی زاگرس قرار گیرد.
نجاتی افزود: فضاسازی ، ایجاد امکانات رفاهی و محوطه سازی برای استفاده مسافران موجب درآمد زایی برای راه آهن و استقبال بیشتر مسافران از این ایستگاه خواهد شد.
فرماندار شهرستان شوش گفت:ساماندهی محوطه ایستگاه راه آهن شوش و جاده دسترسی همچنین تامین روشنایی مناسب برای این ایستگاه از اهمیت ویژه ایی برخوردار می باشد که باید از سوی راه آهن ناحیه زاگرس مورد توجه قرار گیرد.
وی گفت: اینجانب به عنوان نماینده دولت در شهرستان شوش از اداره کل راه آهن ناحیه زاگرس انتظار دارم تا با همکاری سایر دستگاه های اجرایی نسبت به رفع مشکلات این ایستگاه که از مطالبات به حق مردم می باشد تلاش جدی به عمل آورد.
سیدراضی نوری نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی نیز خواستار تسریع در ایجاد سامانه روشنایی و دیوار کشی ایستگاه راه آهن شوش در جهت رفاه مسافران شد و گفت:نزدیکی ایستگاه شوش به شهر و مناطق شهری و امکانات و تجهیزات حمل و نقل بار ، مجاورت با جاده ترانزیتی اهواز ،تهران و موقعیت ارتباطی آن آینده روشنی را برای گسترش جایگاه ارتباطی شهرستان شوش ایجاد کرده است.
وی گفت: انتظار می رود تا نسبت به ساماندهی محوطه و همچنین محل استراحت مسافرین اقدام جدی به عمل آید.
نوری با اشاره به ظرفیت بالای کشاورزی شهرستان شوش بر استفاده از حمل ونقل ریلی در جابه جایی محصول گندم شهرستان نیز تاکید کرد وگفت: اداره کل راه آهن زاگرس زمینه حمل محصولات کشاورزی شهرستان را فراهم آورد.
سیدحسین مرتضوی مدیر کل راه آهن ناحیه زاگرس نیز در این نشست با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه ی ۲ خطه کردن مسیر راه آهن گفت: بهسازی خطوط راه آهن، تعمیر و نگهداری خطوط ، بهسازی و بازسازی برخی ایستگاهها از جمله برنامه های این اداره کل است.
وی با اعلام آمادگی کامل در جهت رفع مشکلات ایستگاه راه آهن شوش گفت: تمام تلاش خود را در جهت کاهش مشکلات این استگاه انجام خواهیم داد.
چهار ایستگاه آهودشت ، میان آب ، شوش و هفت تپه در حوزه شهرستان شوش در شمال خوزستان قرار دارند.
شهر شوش در ۱۰۰ کیلومتری اهواز مرکز استان خوزستان واقع است و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

درباره نویسنده

1270مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 اخبار شوش. محفوظ است.
ساخته شده توسط گروه طراحی بیست دیزاین
طراحی و کدنویسی بیست دیزاین