هر جا جنگل بود محیط زیست از آن حفاظت می‌کند

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شوش گفت: هرگونه ساخت و ساز تنها در داخل طرح هادی روستا امکان دارد و خارج از طرح هادی و مصوب، ساخت و ساز غیر مجاز است.

فیروز حاجی کلی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شوش اظهار کرد: محیط زیست به برخی از روستاهای این شهرستان که در منطقه حفاظت شده قرار دارند اجازه ساخت و ساز نمی‌دهد.

وی ادامه داد: برخی از روستاهای شهرستان شوش پیش از آنکه در سال ۴۶ نقشه مناطق حفاظت شده ترسیم شود وجود داشته و روی نقشه بوده‌اند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شوش با بیان اینکه هر جا جنگل بود محیط زیست از آن حفاظت می‌کند تصریح کرد: هرگونه ساخت و ساز تنها در داخل طرح هادی روستا امکان دارد و خارج از طرح هادی و مصوب، ساخت و ساز غیر مجاز است.

حاجی کلی با اشاره به اینکه مسئول مستقیم حریم و بستر رودخانه ها، وزارت نیرو است ادامه داد: ما می‌توانیم منطقه حفاظت شده را مشخص کنیم اما مشخص کردن حریم و بستر رودخانه‌ها با وزارت نیرو است.

وی یادآور شد: بخشی از روستاهای شهرستان از یک طرف در منطقه حفاظت شده، از طرفی در زمین‌های کشاورزی  و از طرف دیگر در حریم و بستر رودخانه قرار دارند.

این مقام مسؤول ادامه داد: برای این روستاها طرح هادی مصوب نمی‌شود و روستاهایی که طرح هادی ندارند پیشرفت و توسعه‌ای هم نخواهند داشت.

حاجی کلی در پایان بیان کرد: مدیران ارشد باید با برگزاری نشست‌های بین بخشی میان جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست، وزارت نیرو و بنیاد مسکن این مسئله را کارشناسی و مشکلات را برطرف کنند.

منبع:فارس

درباره نویسنده

9مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 اخبار شوش. محفوظ است.
ساخته شده توسط گروه طراحی بیست دیزاین
طراحی و کدنویسی بیست دیزاین