میراث فرهنگی برای رفع مشکل مسکن روستای صرخه همکاری کند

رئیس بنیاد مسکن شوش گفت: با توجه به جمعیت بالای روستای صرخه نیاز هست که میراث فرهنگی در تعیین عرصه ایوان کرخه اقدام سریع‌تری داشته باشد تا با یک تعامل بین‌بخشی مشکل مسکن این منطقه که بسیار مهم است برطرف شود.

رحیم جلیزی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شوش بخش بزرگی از منطقه «صرخه صالح داوود» این شهرستان را در محدوده میراث فرهنگی عنوان کرد و اظهار داشت: اما زمین‌هایی که از سوی بنیاد مسکن واگذار شده به دلیل اینکه در بافت قدیم روستا قرار گرفته، این مشکل را ندارند.

وی ادامه داد: در واقع زمین‌های مورد نظر میراث فرهنگی در اطراف روستا هستند که بخشی از آنها درون طرح هادی و اراضی واقع شده‌اند.

رئیس بنیاد مسکن شوش خاطرنشان کرد: با توجه به جمعیت این روستا نیاز هست که میراث فرهنگی در تعیین عرصه ایوان کرخه اقدام سریع‌تری داشته باشد تا با یک تعامل بین‌بخشی مشکل مسکن این منطقه که بسیار مهم است برطرف شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، روستای صرخه صالح داوود در بخش فتح‌المبین از توابع شوش با جمعیتی بالغ بر ۲۵۰۰ نفر قرار دارد؛ سالهاست که توسعه این روستا به دلیل تعیین نشدن عرصه آثار باستانی ایوان کرخه متوقف شده است.

منبع:فارس

درباره نویسنده

9مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 اخبار شوش. محفوظ است.
ساخته شده توسط گروه طراحی بیست دیزاین
طراحی و کدنویسی بیست دیزاین