فرمانده کل ارتش از یادمان فتح المبین در شوش دیدن کرد

امیر عطاالله صالحی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه در سفر به استان خوزستان از یادمان شهدای فتح المبین در شوش دیدن کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، فرمانده کل ارتش را در این بازدید جمعی از فرماندهان ستادی ارتش همراهی کردند.
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن ادای احترام به هشت شهید گمنام در یادمان فتح المبین با تعدادی از فرماندهان و رزمندگان (راوی)حاضر در این منطقه گفت و گو کرد و از تلاش صورت گرفته برای معرفی حماسه بی نظیر رزمندگان و ارتش جمهوری اسلامی ایران در سالهای دفاع مقدس به زائران سرزمین های نور تقدیر کرد.
شمار زیادی از دانشجویان دانشگاه افسری امام علی (ع)ارتش جمهوری اسلامی ایران از نیروهای هوایی،دریایی،زمینی و پدافند نیز به مدت یک هفته برای دیدار از مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس در منطقه عمومی فتح المبین حضور دارند.
تعدادی از پیشکسوتان عرصه دفاع مقدس و فرماندهان ارتش که به درجه بازنشستگی نائل آمده اند برای دانشجویان حاضر در مناطق عملیاتی به بیان خاطرات آن دوران می پردازند.
امیر صالحی همچنین به زیارت حرم مطهرحضرت دانیال نبی (ع) رفت و در جمع فرماندهان نظامی ارتش به بیان خاطرات دوران جنگ و کرامات حضرت دانیال نبی (ع) پرداخت.
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران هفتم فروردین امسال نیز به کاروان های راهاین نور پیوست و از منطقه عملیاتی فتح المبین شوش دیدن کرد.
منطقه عملیاتی فتح المبین در شوش خوزستان از جمله یادمان های دفاع مقدس می باشد که مورد بازدید کاروان های راهیان نور می باشد.
در عملیات فتح المبین که در ساعت سی دقیقه بامداد روز ۲ فروردین ۱۳۶۱ با رمز یازهرا(س) در منطقه شوش برگزار شد ۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از خاک ایران اسلامی از دشمن بعثی آزاد شد.
انهدام بیش از چهار لشکر، ۳۶۱ تانک و نفربر، ۱۸ هواپیما، ۳۰۰ خودرو ، ۵۰ توپ و نیز به غنیمت گرفتن ۳۲۰ تانک و نفربر، ۵۰۰ دستگاه خودرو، ۱۶۵ توپ و مقادیر زیادی سلاح و تجهیزات نظامی از موفقیت های این عملیات بود.
در عملیات فتح المبین بیش از ۱۵ هزار نفر از نیروهای دشمن بعثی به اسارت در آمدند.

منبع:ایرنا
خبرنگار:مجتبی پناهی** انتشار:محمدعلی فریدپناه

درباره نویسنده

388مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 اخبار شوش. محفوظ است.
ساخته شده توسط گروه طراحی بیست دیزاین
طراحی و کدنویسی بیست دیزاین