اختصاص ۱۷ میلیارد ریال به توسعه فضاهای آموزشی شوش/آماده سازی ۵۰۰ واحد آموزشی برای آغاز سال تحصیلی

فرماندار شوش گفت: ۱۷ میلیارد ریال به تجهیز ، توسعه و احداث فضاهای آموزشی در این شهرستان در سالجاری اختصاص یافته است.

رضا نجاتی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تاکید بر ضرورت توسعه زیر ساخت های آموزشی با توجه به جمعیت بیش از ۴۰ هزار نفری دانش آموزی این شهرستان اظهار داشت:در سال جدید تحصیلی ۹۷-۹۶ تعداد چهار واحد آموزشی جدید به آموزش و پرورش شوش واگذار می شود.
وی به نقش مهم و اثر گذار خیرین مدرسه ساز در کمک به توسعه زیر ساخت های آموزشی اشاره کرد و گفت: کسب رتبه سوم شهرستان شوش در مشارکت خیرین مدرسه ساز در استان خوزستان بیانگر ظرفیت بالای جامعه خیرین شوش است که انتظار می رود با مشارکت بیشتر خیرین مدرسه ساز همچنان شاهد کاهش کمبود فضاهای آموزشی در این شهرستان باشیم.
نجاتی با تائید وجود مدارس کانتینری در این شهرستان بر حذف این مدارس تاکید کرد و گفت: از آموزش و پرورش انتظار می رود تمام تلاش خود را برای حذف این مدارس بکار گیرد.

**شناسایی ۷۰۰ دانش آموز بازمانده از تحصیل در شوش
فرماندار شوش همچنین خواستار شناسایی کودکان بازمانده از تحصیل در این شهرستان شد و گفت:با رفع مشکل مالی و سایر موانع باید تلاش کرد دانش آموزان بازمانده از تحصیل از اول مهرماه امسال راهی مدارس شوند.
۲۰۳ دانش آموز بازمانده از تحصیل در بخش شاوور ، ۱۹۵دانش آموز در بخش مرکزی و ۳۰۲ دانش آموز در بخش فتح المبین شهرستان شوش شناسایی شده اند.
فرماندار شوش در ادامه با بیان اینکه بیش از ۷۰درصد از جمعیت دانش آموزی این شهرستان در مناطق روستایی سکونت دارند تاکید کرد: برای آماده سازی مدارس مناطق روستایی شوش بخشداران و دهیاران باید آموزش و پرورش را یاری کنند.
نجاتی با اشاره به جمعیت بیش از ۴۰ هزار نفری دانش آموزی این شهرستان گفت: این دانش آموزان با نواختن زنگ آغاز سال جدید تحصیلی از یکم مهرماه راهی بیش از ۵۰۰ واحد آموزشی خواهند شد.
فرماندار شهرستان شوش با تاکید بر ضرورت رفع مشکلات و کمبودهای آموزشی در این شهرستان افزود: کمبودها و نارسایی های تعلیم و تربیت این شهرستان باید شناسایی و اقدام لازم برای رفع آنها صورت گیرد .

درباره نویسنده

1270مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 اخبار شوش. محفوظ است.
ساخته شده توسط گروه طراحی بیست دیزاین
طراحی و کدنویسی بیست دیزاین