بخشدار فتح‌المبین تاکید کرد لزوم ايجاد کسب وکارهاي خانوادگي و گروهي در مناطق روستایی

بخشدار فتح‌المبین از توابع شهرستان شوش گفت: آنچه بیش از هر چیز در این نظام اجتماعی باید مد نظر قرار گیرد، ايجاد و راه‌اندازي کسب وکارهاي خانوادگي و گروهي به دليل وجود پيوندهاي قوي اجتماعي و روحيه تعاون و ايجاد فرصت‌هاي شغلي است.

سید جمیل موسوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شوش اظهار کرد: روستا به عنوان بخشی بزرگ از نظام جمعیتی کشور که منابع ارزشمندی اعم از انسانی و منابع طبیعی و اقتصادی در آن وجود دارد، محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: آنچه بیش از هر چیز در این نظام اجتماعی باید مد نظر قرار گیرد، ایجاد و راه‌اندازی کسب وکارهای خانوادگی و گروهی به دلیل وجود پیوندهای قوی اجتماعی و روحیه تعاون و ایجاد فرصت‌های شغلی است.

بخشدار فتح‌المبین خاطرنشان کرد: توجه به کشت‌های با صرفه اقتصادی و از لحاظ صرفه‌جویی آب بهینه، توجه به توسعه فرهنگی، زیست‌‌محیطی، گردشگری و بهداشتی، جذاب‌سازی فضای روستایی از طریق توسعه هدفمند فضاهای فرهنگی و آموزشی روستاها، ایجاد مراکز تفریحی، اقامتی، سیاحتی در روستاها از جمله اقداماتی است که می‌تواند مورد توجه قرار بگیرد.

موسوی افزود: نوسازی مناطق آسیب‌دیده روستایی به ویژه مدارس، حمایت از فارغ التحصیلان روستایی برای راه‌اندازی کسب و کار در روستاها، شکوفاسازی اقتصاد روستایی و تاسیس روستاهای نوین که از جهات موقعیت و امکانات همپای شهرها باشند، توسعه صنایع دستی و روزآمدسازی آنها نیز از دیگر برنامه‌های مهم برای توسعه پایدار مناطق روستایی است.

وی ادامه داد: از دیگر برنامه‌ها نیز می‌توان به توجه به گردشگری  روستایی و مرمت کردن جاذبه‌های گردشگری در روستاها و هدایت گردشگران به آن مکان ها، هر روستا یک برند و هر خانه یک محصول، کاهش مهاجرت به شهرها، افزایش سطح رفاه، تاکید بر جذب و توسعه فناوری‌های جدید و آموزش و تربیت نیروی انسانی ماهر نیز اشاره کرد که باید مد نظر باشد.

موسوی در پایان روز ملی روستا و عشایر را به تمامی اهالی روستاها به ویژه روستاهای ولایتمدار دهستان چنانه و دهستان صرخه در بخش فتح‌المبین صمیمانه تبریک گفت و تصریح کرد: از تمام مسؤولان حوزه روستا به ویژه اعضای شوراهای اسلامی، دهیاران و سایر مسئولان مرتبط می‌خواهم تلاش مجاهدانه برای توسعه روستا و خدمت به روستاییان را انجام دهند.

درباره نویسنده

1270مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 اخبار شوش. محفوظ است.
ساخته شده توسط گروه طراحی بیست دیزاین
طراحی و کدنویسی بیست دیزاین