شوش آماده استقبال از زائران اربعین حسینی شد

مراسم اربعین حسینی در شهرستان شوش رنگ و بویی دیگر دارد به طوری که زائران حسینی با پای پیاده از شهرهای مختلف خوزستان به شهرستان شوش می‌آیند تا در کنار آرامگاه دانیال نبی(ع) به عزاداری برای فرزند پیامبر(ص) بپردازند.

شهرستان‌شوش از جمله شهرستان‌های مذهبی استان خوزستان است که مراسم‌های اربعین حسینی در این شهرستان رنگ و بویی دیگر دارد. زائران حسینی با پای پیاده از شهرهای مختلف خوزستان به شهرستان شوش می‌آیند تا در کنار آرامگاه دانیال نبی(ع) به عزاداری برای فرزند پیامبر اکرم(ص) بپردازند.

زائران حسینی با پای پیاده از یک شب قبل پیاده روی را آغاز می‌کنند تا در روز اربعین برای عزاداری آماده شوند. میعادگاه دیدار همه در مرقد نبی دانیال(ع) شهر شوش است.

شرایط برای برگزاری مراسم‌های اربعین حسینی(ع) در شوش فراهم شد

سرپرست فرمانداری شهرستان شوش در حاشیه بازدید از مواکب این شهرستان اظهار داشت: ستاد اربعین حسینی شهرستان در جهت خدمات‌رسانی به زوار اربعین حسینی تشکیل شده است. همه شرایط برای برگزاری مراسم‌های اربعین حسینی(ع) در شوش فراهم شده و مشکل خاصی از این نظر وجود ندارد.

وی گفت: ستاد اربعین حسینی از برگزاری ایستگاه صلواتی و ارسال خدمات به مرز چذابه و همچنین میزبانی زوار اربعین در شهرستان شوش، انجام وظیفه می‌کند.

سرپرست فرمانداری شوش ادامه داد: برای هر چه با شکوه‌تر برگزار شدن مراسم حسینی، تمام اداره‌ها، نهادها، کارخانه‌جات و هیأت‌های مذهبی شهرستان شوش از تمامی ظرفیت خود به عنوان میزبان زائران استفاده می‌کنند.

اتخاذ تدابیر لازم جهت اسکان زائران اربعین حسینی

غزی تصریح کرد: مردم ولایت مدار و دوستداران اهل بیت(ع) در شهرستان شوش همچون سال‌های گذشته با مشارکت حداکثری هم در شهر شوش و هم در مرز چذابه در خدمت زائران کربلای معلی هستند.

وی افزود: تدابیر لازم نیز برای اسکان و همچنین امکانات خدماتی و رفاهی با کمک مردم و دستگاه‌های مختلف عضو ستاد اربعین پیش‌بینی شده است.

تمهیدات استقبال و میزبانی شوش از زائران اربعین

معاون اجرایی شهردار شوش در نشست مسئولان واحدهای خدماتی و عمران شهرداری ضمن تسلیت فرا رسیدن اربعین حسینی از آمادگی تمهیدات لازم برای استقبال از زائران اربعین حسینی خبر داد و گفت: شهر شوش و حرم دانیال نبی(ع) میعادگاه باز ماندگان از پیاده روی اربعین حسینی و هر ساله میزبان خیل عظیم زائران اربعین حسینی از نقاط مختلف استان خوزستان است.

غلامعباس کرد تصریح کرد: شهرداری شوش با راه‌اندازی ۵ موکب در ورودی شهر شوش و سطح شهر از زائران حسینی استقبال می‌کند.

معاون شهردار شوش افزود: همه واحدهای خدماتی شهرداری در ورودی شهر، معابر اصلی، محل استقرار مواکب و اسکان زائران را جهت حضور زوار ساماندهی می‌کنند.

کرد با اشاره به آمادگی شرایط لازم جهت حضور زائران یاد‌آور شد: نظافت و بهسازی سرویس‌های بهداشتی، نصب سطل زباله اضافه بر سطل‌های موجود، توزیع کیسه زباله در مواکب، شستشوی معابر و تسطیح محل استقرار مواکب، آبرسانی با تانکر جهت آب شرب و آب شستشو، نصب نیوجرسی جهت کنترل ترافیک در مسیر زائران از جمله اقدامات واحدهای شهرداری است.

 

تسنیم

درباره نویسنده

1270مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 اخبار شوش. محفوظ است.
ساخته شده توسط گروه طراحی بیست دیزاین
طراحی و کدنویسی بیست دیزاین