دی‌ماه وزیر ورزش به خوزستان سفر می‌کند

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان بااشاره به سفر وزیر ورزش برای سومین بار به استان، گفت: وزیر نیمه‌اول دی‌ماه به خوزستان سفر می‌کند و هدف از این سفر، افتتاح چندین پروژه و کلنگ‌زنی تعداد بسیاری از پروژه‌ها است.

نتیجه تصویری برای وزیر ورزش

به گزارش نسیم شوش ، افشین حیدری در نشست با اصحاب رسانه در خصوص سفر مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش به خوزستان، اظهارکرد: وزیر نیمه‌اول دی‌ماه به خوزستان سفر می‌کند و هدف از این سفر، افتتاح چندین پروژه و کلنگ‌زنی تعداد بسیاری از پروژه‌ها است. آقای سلطانی‌فر در بدو ورود خود، سالن سقف فضایی رامهرمز را که سال‌ها ساخت آن زمان برده است، افتتاح خواهد کرد. همچنین خانه جوان و ساختمان جدید اداره ورزش و جوانان این شهرستان به افتتاح می‌رسد و وزیر از پروژه‌های این شهرستان نیز بازدید خواهد داشت.

وی ادامه داد: سپس وزیر با سفر به مسجدسلیمان، سالن رزمی و سالن وزنه‌برداری این شهرستان را افتتاح می‌کند و کلنگ سالن چند منظوره مسجدسلیمان نیز به زمین زده خواهد شد. مقصد بعدی وزیر، شوشتر است که خانه جوان این شهرستان به افتتاح خواهد رسید همچنین با حضور وزیر از‌ پروژه‌های در دست اقدام گتوند بازدید خواهد شد و استخر این شهرستان نیز به افتتاح می‌رسد.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان گفت: مقصد بعدی وزیر، دزفول و بازدید از ورزشگاه شهید مجدیان این شهرستان است و ان‌شاءالله قرار است تصمیم جدی برای این ورزشگاه گرفته شود تا به سرانجام برسد. وزیر با سفر به اندیمشک نیز زورخانه، استخر و خانه جوان این شهرستان و همچنین جاده‌های سلامت منطقه کوی لور و کوی نیرو را افتتاح می‌کند. همچنین کلنگ خانه کشتی اندیمشک هم به زمین زده خواهد شد. در انتهای سفر برنامه وزیر به شهرستان اندیمشک، افتتاح مجموعه بزرگ ورزشی روباز چهار آذر اندیمشک است و مراسم توزیع تجهیزات ورزشی با حضور قهرمانان این شهرستان را خواهیم داشت.

وی عنوان کرد: وزیر ورزش در سفر خود به خوزستان، ۱۰ خانه جوان را به افتتاح می‌رساند که کم‌سابقه است، چرا که او در سفر به هر استان، یکی دو خانه جوان را به بهره‌برداری می‌رساند اما ما با توجه به اهمیت موضوع حضور جوانان در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی و ایجاد فرصت برای حضور این جوانان در مباحث مختلف جامعه، تلاش کردیم که این تعداد خانه به افتتاح برسد.

حیدری خاطرنشان‌کرد: امید داریم که طی سه سال آینده، تمام شهرستان‌هایی که خانه جوان ندارند، صاحب این خانه شومد.

وی بیان کرد: در طول سفر دکتر سلطانی‌فر به خوزستان، چند اتفاق دیگر نیز خواهد افتاد که مهمترین آن، انعقاد تفاهم‌نامه بین دکتر وزیر و  استاندار خوزستان در خصوص اقدامات متقابل برای توسعه ورزش در خوزستان است که از جمله آن می‌توان به تکمیل سالن ۴۵۰۰ نفری اهواز اشاره کرد که پس از ۱۲ سال توقف، ان‌شاءالله دوباره فعال می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان عنوان کرد: از دیگر موضوعاتی که وزیر ورزش بسیار بر آن تاکید دارد، رسیدگی به شهرستان‌های کم‌برخوردار است. ما نیز تلاش می‌کنیم تا زمان حضور وی در خوزستان، زمین استادیوم مجموعه ورزشی کارون در اختیار اداره‌کل قرار بگیرد و در صورتی که این اتفاق بیافتد، ان‌شاءالله مراسم کلنگ‌زنی این مجموعه را هم خواهیم داشت. همچنین به زودی در ملاشیه، یک استادیوم ورزشی افتتاح خواهد شد که تامین اعتبار آن صورت گرفته است اما متاسفانه از نظر تملک زمین، با توجه به این‌که اعتبار هم تامین شده، هنوز زمین مورد نیاز پیدا نشده است و این موضوع کمی کار ما را سخت کرده است.

وی گفت: با توجه به اهمیت استان خوزستان برای وزیر ورزش و جوانان، برای سومین بار است که به استان سفر می‌کند و این حجم از پروژه‌ها را افتتاح خواهد کرد.

حیدری در ادامه بیان کرد: تا پایان سال ۹۶،‌ پنج استخر جدید به مجموعه سرانه فضای آبی استان اضافه خواهد شد. همچنین خوابگاه بندر امام خمینی نیز در حال افتتاح است و جزو پروژه‌هایی است که تا آخر سال به افتتاح خواهد رسید.

وی گفت: تمام تلاش بر این است که توسعه زیرساخت‌های ورزش استان سرعت خوبی پیدا کند و خدا را شکر در حال حاضر به این مهم رسیده‌ایم. هدفگذاری ما این است که این اتفاق طی سه سال به انجام برسد. نکته حائز اهمیت این است که در خوزستان می‌خواهیم با هدفگذاری حرکت کنیم و دنبال این نیستیم که هر روز یک طرح تعریف کنیم و بعد کاری انجام ندهیم. ما با نگاه آمایش سرزمینی که در آن ظرفیت‌ها و استعدادهای استان و شهرستان مشخص شده‌اند، به‌زودی کتابچه‌های پروژه‌های شاخص ورزش خوزستان را که قرار است طی سه سال آینده اجرا شوند، رونمایی خواهیم کرد.

وی خاطر نشان کرد: در کنار این طرح‌ها، موضوع مشارکت بخش خصوصی و سایر نهادها و دستگاه‌ها برای ما بسیار اهمیت دارد. اگر ورزش بخواهد به صورت جزیره‌ای عمل کند، قطعا به بن‌بست خواهد رسید و هدف ما این است که از تمام ظرفیت استان استفاده کنیم. نکته دیگری که فکر می‌کنم یک حلقه مفقوده در ورزش استان است، حضور خیرین در تکمیل و ساخت اماکن ورزشی می‌باشد که ان‌شاءالله برنامه ویژه‌ای برای این بخش داریم.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان گفت: در حال انجام چند کار مشارکتی نیز هستیم؛ بحث تکمیل مجموعه اسب‌سواری مطرح است که دستگاه اجرایی آن سازمان آب و برق خوزستان است. جزو پروژه‌های ما محسوب می‌شود. زمین آن تملک شده و مشاور آن یک شرکت فرانسوی است که جلساتی با او داشته‌ایم و در ادامه نیز خواهیم داشت. این پروژه بیش از ۴۰ هکتار زمین دارد و با توجه به بافت فرهنگی استان، پروژه‌ای ارزشمند است.

وی افزود: دیگر پروژه‌ای که به صورت مشارکتی می‌باشد، بهسازی اماکن ورزشی دانشگاه شهید چمران است. قرار است این دانشگاه، میزبان رقابت‌های جام‌ جهانی ۲۰۱۸ کشتی فرنگی در اهواز باشد و با توجه به این‌که زمان بسیار زیادی از ساخت اماکن ورزشی این دانشگاه می‌گذرد، نیاز به بهسازی دارند و با توافقی که صورت گرفت، قرار شد اداره کل ورزش و جوانان خوزستان به این موضوع ورود و در بهسازی این اماکن کمک کند.

مرجع / ایسنا

درباره نویسنده

1270مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 اخبار شوش. محفوظ است.
ساخته شده توسط گروه طراحی بیست دیزاین
طراحی و کدنویسی بیست دیزاین