گلایه کشاورزان شوشی از کمبود آب برای کشت محصولات کشاورزی

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شوش گفت: بیش از ۲۶ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی شهرستان شوش که تحت شبکه آبیاری دز هستند با مشکل کمبود آب مواجه هستند.

آب کشاورزی

به گزارش نسیم شوش ،علیرضا ملک‌زاده  در نشست بررسی مشکلات کشاورزان شهرستان شوش با محوریت تامین آب مورد نیاز کشاورزی در محل فرمانداری این شهرستان برگزارشد، اظهار داشت: کشاورزان شهرستان شوش روزانه به اداره جهاد کشاورزی این شهرستان مراجعه کرده و نسبت به موضوع کمبود آب کشاورزی گلایه‌مند هستند.

وی با اشاره به شروع سال زراعی ۹۶_۹۷ گفت: از اواخر شهریورماه کشت محصولات کشاورزی شهرستان شوش آغاز‌ می‌شود که در حال حاضر کشت این محصولات در مراحل پایانی است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شوش افزود: متاسفانه بیش از ۲۶ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی شهرستان شوش که تحت شبکه آبیاری دز هستند با مشکل کمبود آب مواجه هستند.

وی تصریح کرد: توجه به کاهش نزولات آسمانی و کم آبی در این فصل از سال و باتوجه به اینکه کشاورزان در حال گشت گندم هستند، نیاز است تا برنامه‌ریزی مناسبی در این خصوص انجام شود.

مدیر جهاد کشاورزی شوش بیان کرد: اگر تامین آب انجام نشود، مشکلاتی برای بخش کشاورزی به وجود می‌آید و زنگ خطری برای محصولات کشاورزی این شهرستان است.

ملک‌زاده ادامه داد: انتظار داریم شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری شمال خوزستان همکاری لازم را داشته و با یک برنامه‌ریزی مناسب این مشکل مدیریت شود.

مشکل تامین آب مورد نیاز کشاورزان شوش برطرف می‌شود

عدنان‌ غزی سرپرست فرمانداری شوش نیز در این نشست اظهار داشت: کشاورزی یکی از مهمترین بخش‌های اقتصادی شهرستان را به خود اختصاص داده پس نیاز است تا آب مورد نیاز جهت کشت محصولات فراهم شود.

وی به اطلاع رسانی به کشاورزان در خصوص صرفه‌جویی و مدیریت صحیح آب اشاره کرد و گفت: مردم و کشاورزان باید در زمینه مصرف آب، مدیریت و صرفه جویی لازم را داشته باشند.

سرپرست فرمانداری شوش افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته مشکل تامین آب مورد نیاز کشاورزان این شهرستان برطرف می‌شود.

وی تصریح کرد: نیاز است تا گشت‌های مشترکی از سوی شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری شمال خوزستان، جهاد کشاورزی و انجمن صنفی کشاورزان شهرستان به صورت مستمر انجام شود.

غزی خاطرنشان کرد: این گروه ضمن بازدید میدانی از زمین‌های کشاورزی، نقاط بحرانی که نیاز بیشتری به آب دارند را شناسایی و در اختیار شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری شمال خوزستان جهت تامین آب قرار دهند.

منبع: تسنیم

درباره نویسنده

1270مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 اخبار شوش. محفوظ است.
ساخته شده توسط گروه طراحی بیست دیزاین
طراحی و کدنویسی بیست دیزاین