کاشت یک میلیون اصله نهال اکالیپتوس در شوش

یک میلیون اصله نهال اکالیپتوس در سطح ۵۸۴هکتار از زمین های شوش غرس شد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از نهالستان اکالیپتوس در شوش در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تجلیل از ابتکار ‘حمید حمدانی ‘ کار آفرین خلاق این طرح گفت: کاشت این تعداد اکالیپتوس در شهرستان شوش نقش مهمی در اکوسیستم منطقه دارد.
احمدرضا لاهیجان زاده افزود:ایجاد ۵۸۴ هکتار نهالستان در یک منطقه حرکتی اقتصادی در صنعت چوب می باشد که باید حمایت شود.
مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: اشتغال و کار آفرینی حاصل از کشت اکالیپتوس اقدامی مهم و اثر گذار در محیط زیست می باشد که می تواند در روستاهای خوزستان توسعه یابد.
وی گفت:سازمان حفاظت محیط زیست از افراد و سرمایه گذاران در زمینه کشت درخت حمایت می کند.
حمید حمدانی کار آفرین خلاق و صنعتگر نمونه و مبتکر طرح کاشت یک میلیون نهال اکالیپتوس در شوش گفت: تعداد نهال های اکالیپتوس که قرار است تا پایان سالجاری بین کشاورزان منطقه شوش برای کاشت توزیع شود به ۲ میلیون اصله خواهد رسید.
وی از راه اندازی خط تولید تخته فشرده از چوب درخت اکالیپتوس در شهرستان شوش خبر داد و گفت: با راه اندازی این طرح برای یک هزار نفر به صورت مستقیم و پنجهزار نفر به صورت غیر مستقیم شغل ایجاد می شود.
اکالیپتوس درختی با سرعت رشد بسیار بالا و سازگار با اقلیم استان خوزستان است که در برابر شوری خاک مقاوم بوده و مقدار کمی آب نیاز دارد.
مزایای اکالیپتوس قابلیت تجدید پذیری رشد پس از هر برداشت بدون کشت مجدد ،‌قابلیت کشت در مناطق شور و فقیر از نظر عناصر غذایی است.
نهال اکالیپتوس از مهرماه تا فروردین در استان خوزستان قابل کشت است.
منبع:ایرنا

خبرنگار:مجتبی پناهی ** انتشار:محمدعلی فریدپناه

درباره نویسنده

388مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 اخبار شوش. محفوظ است.
ساخته شده توسط گروه طراحی بیست دیزاین
طراحی و کدنویسی بیست دیزاین