یک میلیون نهال اکالیپتوس در شوش کاشته شد

مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: یک میلیون نهال اکالیپتوس در شوش کاشته شد.

به گزارش نسیم شوش احمدرضا لاهیجان زاده، مدیر کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان در حاشیه بازدید از نهالستان اکالیپتوس در شوش ضمن تجلیل از ابتکار حمید حمدانی، کار آفرین خلاق این طرح بیان داشت: کاشت این تعداد اکالیپتوس در شهرستان شوش نقش مهمی در اکوسیستم منطقه دارد.

وی تصریح کرد: ایجاد ۵۸۴ هکتار نهالستان در یک منطقه حرکتی اقتصادی در صنعت چوب است که باید حمایت شود.

لاهیجان زاده اذعان داشت: اشتغال و کار آفرینی حاصل از کشت اکالیپتوس اقدامی مهم و اثرگذار در محیط زیست بوده که می‌تواند در روستاهای خوزستان توسعه یابد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان در ادامه افزود: سازمان حفاظت محیط زیست از افراد و سرمایه گذاران در زمینه کشت درخت حمایت می‌کند.

حمید حمدانی، کار آفرین خلاق و صنعتگر نمونه و مبتکر طرح کاشت یک میلیون نهال اکالیپتوس در شوش بیان کرد: تعداد نهال‌های اکالیپتوس که قرار است تا پایان سالجاری بین کشاورزان منطقه شوش برای کاشت توزیع شود به ۲ میلیون اصله خواهد رسید.

وی از راه‌اندازی خط تولید تخته فشرده از چوب درخت اکالیپتوس در شهرستان شوش خبر داد و اظهار داشت: با راه‌اندازی این طرح برای یک هزار نفر به صورت مستقیم و ۵ هزار نفر به صورت غیرمستقیم شغل ایجاد می‌ شود.

اکالیپتوس درختی با سرعت رشد بسیار بالا و سازگار با اقلیم استان خوزستان است که در برابر شوری خاک مقاوم بوده و مقدار کمی آب نیاز دارد.

قابلیت تجدید پذیری رشد پس از هر برداشت بدون کشت مجدد،‌ قابلیت کشت در مناطق شور و فقیر از نظر عناصر غذایی از مزایای اکالیپتوس می باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

درباره نویسنده

1270مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 اخبار شوش. محفوظ است.
ساخته شده توسط گروه طراحی بیست دیزاین
طراحی و کدنویسی بیست دیزاین