شوش را قربانی شبکه های اجتماعی نکنیم !!

 

پایگاه خبری نسیم شوش – سعید پورعبدالهی

متاسفانه روزهای اخیر استفاده ی موثر از ظرفیت مفید شبکه های اجتماعی در فضای مجازی جای خود را به تقابل وتعارض بین شهروندان بویژه نخبگان وهمچنین رسانه ها داده است. وقلمهای مجازی بجای مطالبه وانتقاد سازنده ، باصدور بیانیه ها و درشت نمودن بعضی واژه ها که هزینه های سنگین  وغیر قابل جبران برای انسجام ووحدت شهرستان دارد، سعی در اثبات حقانیت گفته ها ونظرات شخصی خود بوده اند .

9110
بدون شک وتردید واقف هستیم که فضای مجازی درفرهنگ ودگرگونی زندگی فردی واجتماعی ما تاثیر بسزایی دارد لذا بهره مندی موثر ومفید  از این ظرفیت جهت توسعه  وپیشرفت شهرستان خیلی مهم می باشد .
البته باتوجه به فرصت مناسبی که شبکه های اجتماعی  جهت تعامل به شکل فرامرزی ،فرافرهنگی وفکری بین کاربران ایجاد نموده ،چه بسا این تعامل فرصتها و تهدیدهای زیادی را در تعاملات انسانی ما رقم زند.

از مهمترین تهدید های فضای مجازی،” تعارض ارزشها” می باشد.این تهدید به دلیل فقدان فرهنگ نقد پذیری در جامعه  و عدم ارتباط دو سویه بین شهروندان و مسئولین، پدید می آید، متاسفانه روزانه بیش از پیش شاهد تشدید انتقادی های غیر مستقیم و کوبنده افراد نسبت به هم ، به روش هتک حرمتها هستیم، چه بسا وقتی افراد خود را ناامید از نقد مستقیم به  فرد یا افراد خاصی می بینند، بی گمان در جستجوی راهی برای تخلیه خویش می باشند، وبا مشاهده کوچکترین مطلب و یا عکسی برخلاف میل، اقدام به انتقادات تند در قالب تهمت و تحقیر می نمایند، شیوه ای که تنها  تسکین موقت بر خشم فروخورده فرد منتقد است.

همچنین ،مشاهده می گردد ، برخی از اشخاص فضای مجازی را محیط مناسب و مساعدی برای ابراز وجود و نمایش گذاشتن خویش می دانند وچه بسا از طریق حرمت شکنی ها به راحتی می توانند توجه مثبت و یا منفی خیل عظیمی از افراد را به خود جلب نمایند و از این رفتار زشت جهت خودنمایی مفرط خویش استفاده کنند.
جادارد مسئولین محترم  با توجه به قدرت تاثیر  بی چون وچرای شبکه های اجتماعی  بر روند مدیریت وجهت صیانت ازحریم وشأن  مدیریتی شهرستان ، سعه ی صدر خود را بالا برده ونهایت شفافیت وصداقت را با مخاطبان وکاربران داشته باشند .همچنین فعالان ،نخبگان ورسانه ها باتوجه به دنیای ملموس و تنگاتنگ فضای مجازی باارائه ی انتقادات سازنده بدور از هرگونه بغض زمینه را برای استفاده ی مطلوب ومفید از شبکه های اجتماعی مهیا نمایند .

درباره نویسنده

1270مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 اخبار شوش. محفوظ است.
ساخته شده توسط گروه طراحی بیست دیزاین
طراحی و کدنویسی بیست دیزاین