آیین کاشت درخت به یاد شهدا برگزار شد

آیین کاشت درخت به یاد شهدا برگزار شد

 

به گزارش نسیم شوش “ساسان ساکی” مدیر انجمن دوستداران شهر و طبیعت شوش در آیین کاشت نهال به یاد ۴۲ شهید شهر شوش با بیان اینکه یکی از عوامل پیروزی انقلاب و دفاع مقدس ایثار و جانفشانی شهدا است، گفت: خدمت به شهدا یک وظیفه همگانی است.

IMG_20180303_215824

 “ساسان ساکی” گفت : حفظ درخت و فرهنگ‌سازی درخت‌کاری در جامعه از جمله نیازهایی است که باید در راستای حفظ روحیه نشاط و شادابی خود و دیگران صورت پذیرد و چه بهتر اینکه
هر درخت به نام یک شهید که جانش را در راه دفاع از آب و خاک کشورش داده است کاشته شود.

“ساکی” ادامه داد : درخت نماد آبادانی و شاخص سبزی و خرمی و مظهر زندگی است که باعث تلطیف هوا و موجب آسایش و رفاه مردم و صفا و پاکی طبیعت می‌شود و زندگی را معنایی ژرف می بخشد. و همچنین با توجه به شرایط خاص منطقه و استان، کاشت درخت یکی از بهترین راه ها برای بهبود وضعیت آب و هوایی است.

“علي الوار” رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شوش که در این مراسم حضور داشتند گفت : عشق به شهادت، ما را در جنگ تحمیلی پیروز کرد و پیروزی و سربلندی ایران اسلامی حاصل خون شهداء است. وی با اشاره به اینکه فرهنگ ایثار و شهادت زمینه سربلندی ما را فراهم کرده است افزود از جوانان عزیز درخواست دارم که همچون شهدا پاسدار ارزش های ایران اسلامی باشند

در این مراسم تعدادی از دانش آموزان به همراه مدیر مدرسه صدرا نیز شرکت داشتند، صگوری مدیر مدرسه صدرا با بیان اینکه کاشت درختان بومی باید به فرهنگی عمومی تبدیل شود اعلام کرد: کاشت درختانی نظیر کنار، خرما، گز و پده با توجه به همخوانی با منطقه و محبوب بودن بین مردم شوش توصیه میشود بیشتر کاشته شوند.

احمد زالی عضو انجمن دوستداران شهر و طبیعت شوش نیز گفت: امیدواریم شهروندان با توجه به اهمیت حیات طبیعی در حفظ و نگهداری آن کوشا باشند و در سال‌های آتی شاهد ترویج فرهنگ کاشت درخت در فضاهای شهری توسط شهروندان و مسئولین باشیم چرا که نمای شهری بیش از این به  نیاز دارد.

در این مراسم مادر و برادر شهید گرانقدر جهانگیر نقدی پور به نمایندگی از خانواده های شاهد و ایثارگر شوش اقدام به کاشت نهال کردند.

درباره نویسنده

1270مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 اخبار شوش. محفوظ است.
ساخته شده توسط گروه طراحی بیست دیزاین
طراحی و کدنویسی بیست دیزاین